česky english slovensky deutsche ПО-РУССКИ polski romania българи

Książki pro nejmenší

Profil spółki

O nas > Profil spółki

Firma LIBREX powstała w 1990 roku jako jedna z pierwszym firm powstających na terenie Czech po upadku komunizmu. Stopniowo z małej firmy zatrudniającej pięciu pracowników powstała średnia firma z 150 pracownikami. Firma od 1993 roku stopniowo zaczęła otwierać jednostki handlowe. W ciągu roku otwierała jeden do dwóch sklepów zajmujących się sprzedażą książek, map, czasopism. W chwili obecnej posiada na Morawie w Republice Czeskiej 23 sklepy, jest jedną z największych sieci dystrybucyjnych prowadzących księgarnie na terenie Republiki Czeskiej.

Spółka rozpoczęła również działalność o innym charakterze, otwarła Dom Wydawniczy pod taką samą nazwą - LIBREX.- jego działalność skierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku nie przekraczającym10 lat. W tej dziedzinie wydawnictwo LIBREX w ciągu kilku lat stało się jednym z największych wydawnictw dziecięcych o produkcji i eksporcie przewyższającym działalność wydawnictw konkurencyjnych (Albatros itp.)

Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju firmy było w 2001 roku kupno budynku byłego Domu Handlowego w Ostrawie. Spółka LIBREX po rekonstrukcji przeprowadzonej w ciągu 6 miesięcy otworzyła największy w krajach byłego bloku komunistycznego Dom Książki. Na sześciu piętrach, na powierzchni 3500 m2, oprócz wydziału administracji i kawiarni, codziennie prezentowana jest oferta obejmująca 35000 tytułów w ilości 220 000 sztuk książek. Dom Książki LIBREX otrzymał prestiżową nagrodę Dom Roku 2002 i stał się jedną z interesujących dominant miasta Ostrawa oraz żywym centrum kulturalnym.

Oprócz planowanego otwarcia nowych punktów handlowych w kolejnych miastach, spółka LIBREX zamierza ekspandować za granice państwa i otworzyć swój pierwszy sklep poza granicami Czech. W chwili obecnej prowadzone są rozmowy z partnerami w Belgii, Rumunii i na Słowacji.